Reverse Osmosis Sistemler Zararlı mı

Ters Osmos Sistemler ve Hakkında Çıkarılan Efsaneler

Osmosis, yeraltı kanallarından akan suyun çeşitli minerallerle doygunluğundan dolayı doğal bir süreçtir. İnsan yapımı ters ozmoz sisteminin asıl görevi, bu işlemi tersine çevirmek ve sudaki tuz konsantrasyonunu azaltmaktır.

Ozmotik su arıtma sistemi hakkında efsaneler

Su arıtma cihazı almak için araştırma yapan müşterilerimizinçogu temelsiz önyargılarla karşı karşıyadır. Ozmotik suyun dezavantajları hakkında söylediklerinin doğru olup olmadığını şimdi hep birlikte görelim görelim.

1. Efsane : Mineraller Membran filtreden geçemez.

Vucudumuz için gerekli olan günlük kalsiyum alımınızı sağlamak için 135 litre musluk suyu içmeniz gerektiğini hayal edin . Vücuttaki magnezyum ve fosfor rezervlerini yenilemek için sırasıyla yaklaşık 370 ve 35000 litre su kullanmanız gerekir . (Eger şebekeden gelen su standarlara uygun arıtlmış ise)

Aslında, vücudun hayati aktivitesi için gerekli olan mineralleri almak istiyorsak, daha sağlıklı yiyecekleri yemeliyiz. Mineralli su ayrıca mineral-tuz dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olacaktır, ancak kesinlikle musluk suyuna yardımcı olmayacaktır. Öyleyse suyu yalnızca mineral kirleticilerden değil, aynı zamanda bakteri ve virüslerden arındıran ters osmoz filtrelerini bırakmak daha mantıklı degilmi?

2. Efsane : Ters ozmoz suyu besinleri vucuttan atar.

Herhangi bir su vücuttan yalnızca kendisini reddettiği maddeleri yıkar. Hücrelerin ihtiyaç duyduğu mikro ve makro besinler yapılarının ayrılmaz bir parçası haline gelir. En önemli şey, tükettiğiniz kadar su içmek. Normal kilolu bir yetişkin için önerilen tüketim oranı günde 1,6-2 litredir.

Aynı efsane, arıtılmış suyun sürekli kullanımıyla kalsiyumun sızması nedeniyle dişleri kaybetme olasılığı için de geçerlidir. Günlük kalsiyum oranı hakkında konuştuğumuzu hatırlıyor musunuz? İşte bu. Ve sudaki florin yokluğu bir dezavantaj değil, bir avantajdır. Artezyen suyunun artı karakteristiği (Krasnodar'da olduğu gibi) yalnızca emaye kırılganlığını değil aynı zamanda kemikleri de yapabilir.

3. Efsane : Ters ozmoz filtreden geçen suyun tadı yok oluyor.

Tabii ki, bir demir ve klor tadıyla su içmeye alışkınsanız, arıtılmış sıvı size tatsız görünecektir. Aslında, bu eylemsizlik düşüncesinin, yani alışkanlığın yol açtığı, çok öznel bir düşüncedir.

Filtreden sonraki su, ilk başta sıradan musluk suyuyla karşılaştırıldığında biraz tatlı görünen, özel bir yumuşak tada sahiptir. Aslında, ozmozdan geçen suyun içilmesiyle tam olarak kristal berraklığında suyun hissedilmesi gerekmektedir.

Mevcut standartlara göre, musluk suyunda en az 0.3 mg / l konsantrasyonda mutlaka klor bulunması gerekir. Evet, suyu dezenfekte eder, ancak diğer maddelerle etkileşime girdiğinde sağlığa zararlı toksik bileşikler oluşturabilir. Klorun ters ozmoz filtrelerle uzaklaştırılması, kanser, sinir ve dolaşım sistemi hastalıkları riskini azaltır.

Tuz içeriği yüksek olduğundan suların tatsız bir tadı vardır. Filtrasyon olmadan sürekli kullanımı, artrit, ürolitiyazis, mide hareketliliğinde azalmaya neden olabilir.

Büyük yerleşim bölgelerindeki birçok tüketici, içinde bulunan demirli demir varlığından dolayı tatsız suyun kokusundan ve bulanıklığından şikayetçi. Gördüğünüz gibi, bu durumda da, ek filtreleme olmadan yapamazsınız.

Hangisi Daha İyi: Bazı Minerallerin Gitmesi mi, Daha Çok Mikrop mu?

Ters ozmoz teknolojisini kullanan filtrelerin temel özelliği, suyun neredeyse tamamen sterilizasyonudur.Filtrelerden (boyut 0.3 nm) bir su molekülü geçer, ancak biyolojik kökenli kimyasal kirliliklerin ve kalıntıların çoğu, özellikle mikroorganizmalar ve virüsler (20 ila 500 nm arasındaki boyutlar) geçmez. Örneğin, bir filtre kolera bakterilerini veya hepatit virüslerini yakalayabilir.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) uzmanlarına göre, içme suyunun mikrobik kirlenmesinin olası sağlık etkileri, filtrelemelerinin her zaman büyük önem taşıdığı şekildedir.

Ters ozmoz teknolojisi ile arıtılan suyun insan sağlığına etkisi.

Çok sayıda analiz yapıldıktan sonra, günümüzde ters ozmoz yöntemiyle arıtılmış su yedikten sonra insan vücudu üzerinde zararlı bir etkisinin bulunmadığı söylenebilir. Aynı zamanda, insan vücudundaki suyun elementleri çözündürme ve taşıma işlevini yerine getirdiğini düşünme eğiliminde olan uzmanların olumlu eleştirileri var ve bu işlev için ters osmoz suyu hiç bir şeye uymuyor. Deniz kuvvetlerinin denizcileri tarafından kullanılan tam tersi osmoz suyudur. denizaltı filosu. Askeri doktorlara göre, bu suyun uzun süreli kullanımı olumsuz sonuçlara yol açmaz.

Ters osmoz sonrası suyun dünyadaki milyonlarca insan tarafından, özellikle Avrupa ve ABD'de birkaç yıl boyunca tüketildiği ve yıllar boyunca, bu kullanımın bir sonucu olarak sağlığın bozulmasına ilişkin hiçbir şikayetin olmadığı belirtilmelidir.

Kuşkusuz, herhangi bir teknolojinin kendine has bir kuşkusu vardır, ancak şu anda bir kişinin ters ozmoz kullanarak arıtılmış suyu kullanıp kullanamayacağını sorgulayan sağlam bir bilimsel araştırma yoktur. Bu nedenle ters osmoz filtrelerinin Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da, en katı standartlarla karakterize edilen sağlık bakanlıkları tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın yaygın bir şekilde kullanılmasının nedeni budur.

Ters ozmoz hakkında gerçekler:

•çünkü vücut için gerekli olan temel telementler, bir insan yiyeceklerden alır, hiçbir sağlık kuruluşu içme suyunda tuz içeriği için minimum gereksinimler belirlemez;

•Dünya sağlık örgütü verilerine göre, saflaştırılmış osmoz suyu kullanmanın tehlikeleri hakkında herhangi bir veri yoktur;

•hiçbir bilimsel çalışma, bu suyun insan vücudu üzerindeki olumsuz etkisine dair somut ve kapsamlı bir kanıt sunmamıştır;

•Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan en kötü durumdaki bozulma belirtisi olmadan ters ozmoz ile arıtılmış su kullanıyor;

•İnsan vücudunda, tuzluluk derecesi yaklaşık 3000 mg / l olan (Baltık Denizi'nin tuzluluk seviyesi) 40 ila 80 litre su bulunur; bu, ters osmoz suyunun tuzluluğundan 150 kat daha yüksek ve musluk suyundan 15 kat daha fazladır. çünkü Kişideki su miktarı, günde içebildiğinden 20-30 kat daha fazladır, ters ozmoz ve musluk suyunun veya bir kuyudaki suyun tuzluluktaki farkı basitçe önemsizdir;

•Bir bardak sütte, kalsiyum bir kuyudan bir bardak sudan yüzlerce kat daha fazladır ve daha iyi emilir, çünkü biyojenik formdadır.


Rveverse osmosisi faydaları- Reverse osmosis zararları-Ters ozmoz zararlımı-Ters ozmozun zaraları- Su arıtmanın zararları- Arıtma cihazının faydaları

 

Bilgiler