Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınlamış olduğu rapora göre içilen sağlıksız suyun insan sağlığını tehdit eden faktörler arasında altıncı sırada yer aldığını biliyor muydunuz? Su, tüm canlıların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve vücut fonksiyonlarının düzenli olarak çalışması için en gerekli maddedir. Sağlıklı bir insanın sadece sağlığını ve yaşamını devam ettirmek için günde en az 2 litre suya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Normal bir bireyin vücudunun en temel ihtiyacı sudur ve sonrasında gıda, beslenme gibi ihtiyaçlar gelmektedir.

Peki hayatımız için bu kadar hayati önem taşıyan bir yapı taşını biz ne kadar tanıyoruz? Su içiyoruz ama gerçekten sağlığımız için doğru minarellere sahip, doğru şekilde arıtılmış bu öğeyi vücudumuz için sağlayabiliyor muyuz?

Bir çoğumuz sağlıklı suyun temiz, şişelenmiş kaynak suyu olduğuna inanırız; ancak gerçekte bu duruma baktığımızda pet ya da cam şişelenmiş suda bu öğelerin olduğundan tamamen emin olamayız.

neden-su-aritma-cihazi-kullanmaliyiz

Doğal kaynak suları elde edilirken ve ticari olarak satışa sunulurken birçok farklı işlemden geçmektedir. Bu süreçte insan sağlığını tehdit edecek unsurların ortaya çıkması da kaçınılmaz olur. Son yıllarda artan hava kirliliği, kaynakların yakınlarındaki kirlilik ve kentleşmenin de etkisiyle kaynak suları eskiden olduğu kadar doğal halde kalmamaktadır.

Sonrasındaki süreçte ise arıtma ve şişeleme gibi fabrikasyon işlemler sırasında da birçok işleme maruz kalmakta ve doğallığını adım adım kaybetmektedir. Pet şişelerde alınan suların dış koruması olan pet şişelerin de doğayı kirletmekte de çok büyük katkısı olduğu bilinen bir gerçektir.

İşte tam da bu noktada ulaştığınız içme suyunuzun sizden bağımsız koşullarda oluşmasına ve sofranıza gelmesine müdahale edebilirsiniz. Su arıtma cihazı kullanarak sağlıklı içme suyu tüketmeye hemen başlayabilirsiniz.

Peki, neden su arıtma cihazı kullanmalısınız, bunun diğer sulardan farkı ne olacaktır?

Öncelikle eğer sağlıklı, güvenli ve ekonomik bir yol arıyorsanız ve bu yolun evinize yakın bayilerden sipariş edeceğiniz damacanalardan geçtiğini düşünüyorsanız, size küçük bir bilgi vermek isteriz. Kaynak sularını evinize taşıyan damacanaların ömrü yalnızca 20 dolumdur. Ancak 20 dolum sonrası bu damacanaların geri dönüştürüldüğüne ya da atıldığına güvenebilmek oldukça zor. Aynı zamanda kaynak suları çevre kirliliğinin de tehdidi altında olduğundan yeterli işleme tâbi tutulmadığı sürece sağlığınıza zararlı olabilir.

su-aritma-cihazinin-avantajlari-nelerdir

Sanıyoruz ki plastik şişelerde ve bidonlarda evinize taşıdığınız ve sürekli yenilemeniz gerektiği için evinizi bir geri dönüşüm merkezine çeviren bu atıkların doğaya ne kadar zararlı olduğundan bahsetmeye bile gerek yok.

Gelin görün ki, su arıtma cihazları özel filtreler ile şebeke suyunu ideal, sağlıklı bir içme suyuna dönüştürür. Üstelik herhangi bir koku ve tat bırakmaz. İçeriğindeki düşük potasyum ve sodyum oranıyla da sağlığınıza zarar vermez, hatta hızlı emilmeyi sağlayarak böbrek ve bağırsağınıza destek olur. Sizden bağımsız birçok öğeyi devre dışı bırakarak sağlıklı içme suyu edinmeyi evinizde, ofisinizde kendiniz sağlayabilir ve sağlıklı olduğundan da %100 emin olabilirsiniz.

Üstelik tüm bu faydalarının yanı sıra ekonomik olarak da size kolaylık sağlayacaktır. Dört kişilik bir aile ayda ortalama 300 litre temiz su tüketmektedir, bu da 15 damacanaya tekabül eder. Günümüz bayi fiyatları değişiklik gösterse de ayda en az 300 TL’nin yalnızca temiz su için harcandığı gözlemlenmektedir. Bu maliyet hem oldukça ciddi bir maliyettir; hem de bu kullanım alışkanlığında bu maliyetin süreklilik göstereceği anlamına gelmektedir. Siz de su arıtma cihazı kullanarak gereksiz harcamalardan ve sağlığınıza zararlı su tüketiminden kurtulabilirsiniz. Sofranıza koyduğunuz her şey gibi, insan vücudu üzerinde en etkin, en yararlı madde olan içme suyunuzun da sağlıklı ve minarellerini kaybetmediğinden emin olarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Bilgiler