Ana Sayfa Bilgiler İletişim0533 747 32 86
Bilgiler
Kmc Su arıtma Sistemleri, Ph Su Arıtma, Goodtech Su Arıtma, Water Fountai Su Arıtma
Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Hayzek 3T Goodtech Su Arıtma Cihazı - Kasalı Model Su Arıtmalar - Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Ultrafiltrasyon Sistemleri
Aktif Karbon Filtre Özellikleri
Water Fountain Su Arıtma Cihazı
İyon Degişimi ve Su yumuşatma
İyon Degişimi - Su Yumuşatma
Su Yumuşatma ve Kireç Giderimi
Kmc su arıtma sistemleri San.ve Tic.Ltd.Şti. - Kmc Su Arıtma Fiyatı
Su Arıtma ve Damıtma Yöntemi
Klor Giderim Teknikleri
ULTRAVİYOLE Lİ SU ARITMA CİHAZI
SU ARITMA CİHAZI ARIZALARI VE NEDENLERİ
Sülfatlar ev Sulardaki Sülfatın Arıtımı
Klor Nedir, Klorlama Nasıl Yapılır
Reverse Osmosis Sistemi Nedir
Ters Ozmoz Sistemlerinin faydaları
Dolamit Filtrasyon Sistemleri
Ultraviyole ve TOC Giderimi
Membran Filtre Teknolojisi
Ters Ozmoz Teknolojisi
Ozonlama ve Su Dezenfeksiyonu
Su Filtrasyon Sistemleri
Alkali iyonizer su arıtma
Su Yumuşatma sistemleri
Membran Filtre Teknolojisi
Arsenik ve insan sağlığına etkileri
Suyun Böbrekler Üzerindeki Etkisi
Reverse Osmosis Sistemler Zararlımı
Reverse Osmosis Su Arıtma
Su Yumuşatma Cihazları Nasıl Çalışır
Ultraviyole Işınları ve Su Dezenfeksiyonu
Kireçli su ile mücadele
Nano Filtrasyon Sistemleri
Multimedya Filtrasyon
Dealkalizasyon Su
Su Arıtma Cihazı Faydaları
Kimyasasallar ve Su Kirliligi
3T Su Arıtma, Goodtech su arıtma, Hayzek Su Arıtma, Water Fountain su arıtma
Su İle Bulaşan Hastalıklar
Ters Osmoz Çalışma Prensibi
Su dezenfeksiyon yöntemleri
Neden Su Arıtma

Su Arıtma ve Damıtma Yöntemi

 
DAMITMA YÖNTEMİ İLE SU ARITMA PROSESİ

 

Distilasyon , en az bir sıvı içeren karışımları ayıran fiziksel bir işlemdir. Genellikle, yeryüzündeki suyun güneş enerjisiyle buharlaştırıldığı ve su buharı olarak atmosfere girdiği doğal süreç olarak görülür. Yoğunlaştırıldıktan sonra, su buharı bulutlar oluşturur ve nihayetinde yağış biçiminde yeryüzüne geri döner.

Damıtma, karışımdaki her madde kendi benzersiz kaynama noktasına sahip olduğu için karışımları ayırma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, bir karışım ısıtıldığında, karışımın sıcaklığı, karışımdaki en düşük kaynama noktalı sıcaklığa ulaşıncaya kadar yükselir. En düşük kaynayan madde, sıvı sıcaklığı, daha sonra buharlaşmaya başlayacak olan daha yüksek kaynayan maddenin kaynama noktasına yükselmeden önce kantitatif olarak kaynamaktadır. Bu işlem, her madde buharlaşana kadar sırayla devam eder.

Distilasyon, maddeleri ayırma kabiliyeti nedeniyle alkol konsantrasyonu ve alkol konsantrasyonu ile alkol konsantrasyonu ve alkol konsantrasyonu ve dizel ve benzin gibi sayısız petrol ürününe ham petrol ayırmak gibi çok çeşitli proseslerde kullanılır.

Su arıtımında, damıtmanın avantajları, suyun neredeyse tüm çözünmüş ve asılı kirleticilerden ayrılabilmesinin yanı sıra, virüsleri, bakterileri ve sporları öldürmek için yüksek sıcaklığın etkisini içerir. Suda bulunan uçucu organik bileşikler (VOC'ler) buharlaşacağından, bunları gidermek için damıtıkların tasarımında gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Çıkartma tasarımı, bu bileşiklerin daha düşük kaynama noktasına dayanır.

Su damıtımı , suyun buhar haline dönüştürülmesine yetecek sıcaklığın sağlanmasını ve suyu üretmek için buharın yakalanması ve soğutulmasının bir vasıtasını gerektirir. Buharın su üzerinde basınçlandırılmasının, suyun 100 ° C'den (212 ° F) daha yüksek bir sıcaklıkta kaynaması için avantajlar vardır (örn., Virüslerin, bakterilerin ve bakteri sporlarının yok edilmesinin daha yüksek güvencesi). Damıtılma son derece enerji yoğun olduğundan, önemli tasarım, ham suyun önceden ısıtılması için yoğunlaştırma adımından enerji geri kazanımı gerektirir.Buhar sıkıştırma hareketsizlikleri, enerji geri kazanımını artırmak için karmaşık mühendisliği kullanan yaygın bir tasarımdır.

Distilasyon, USP ve enjeksiyonluk su (WFI) için US Pharmacopoeia gereksinimlerini karşılayan su üretmek için tarihsel olarak teknoloji seçimi yapmıştır. Bu uygulamalar için hala tasarım, eğimli boruların boşaltılması, ölü bacaklar, alçak noktalı kanalizasyon hatları ve sıhhi boru birleşmeleri gibi minimum sıhhi tesisat tasarımının tüm yönlerini dikkate almalıdır. VOC'leri boşaltmak ve buharın içine buharın taşınmasını önlemek için araçlar sağlanmalıdır.

Damıtma, su buharlaşırken buhar kazanı içindeki tüm çözünmüş ve asılı maddeleri bıraktığından, ham sudaki konsantrasyonlarına bağlı olarak sertlik, silika ve stronsiyum ile baryum sülfatlara göre belirgin olasılıklar vardır. Gelişmiş, yüksek mühendislikli distilatörlerin imalatçıları sıkı ön-muamele gerekliliklerine sahiptir. 

 

KMC ARITMA SİSTEMLERİ, SU ARITMA  CİHAZLARI VE EKİPMANLARI ALANINDA FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR

 

FAALİYET ALANIMIZ

REVERSE OZMOS SU ARITMA SİSTEMLERİ 

EVSEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

BİNA TİPİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

İŞ YERİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

KUYU SUYU ARITMA SİSTEMLERİ

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

ULTRAVİOLE SU ARITMA SİSTEMLERİ

SU DEZENFEKTE SİSTEMLERİ

SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

SU ARITMA YEDEK PARÇALARI

SU ARITMA FİLTRELERİ

 
KMC Su Arıtma Sistemleri KMC ARITMA SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Nenehatun Cad. 9/16 Çankaya, Ankara T: +90 (312) 436 40 47 F: +90 (312) - info@kmcsuaritmasistemleri.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara kopyalanamaz. © 2013
Facebook
Web Tasarım