Ana Sayfa Bilgiler İletişim0533 747 32 86
Bilgiler
Kmc Su arıtma Sistemleri, Ph Su Arıtma, Goodtech Su Arıtma, Water Fountai Su Arıtma
Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Hayzek 3T Goodtech Su Arıtma Cihazı - Kasalı Model Su Arıtmalar - Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Ultrafiltrasyon Sistemleri
Aktif Karbon Filtre Özellikleri
Water Fountain Su Arıtma Cihazı
İyon Degişimi ve Su yumuşatma
İyon Degişimi - Su Yumuşatma
Su Yumuşatma ve Kireç Giderimi
Kmc su arıtma sistemleri San.ve Tic.Ltd.Şti. - Kmc Su Arıtma Fiyatı
Su Arıtma ve Damıtma Yöntemi
Klor Giderim Teknikleri
ULTRAVİYOLE Lİ SU ARITMA CİHAZI
SU ARITMA CİHAZI ARIZALARI VE NEDENLERİ
Sülfatlar ev Sulardaki Sülfatın Arıtımı
Klor Nedir, Klorlama Nasıl Yapılır
Reverse Osmosis Sistemi Nedir
Ters Ozmoz Sistemlerinin faydaları
Dolamit Filtrasyon Sistemleri
Ultraviyole ve TOC Giderimi
Membran Filtre Teknolojisi
Ters Ozmoz Teknolojisi
Ozonlama ve Su Dezenfeksiyonu
Su Filtrasyon Sistemleri
Alkali iyonizer su arıtma
Su Yumuşatma sistemleri
Membran Filtre Teknolojisi
Arsenik ve insan sağlığına etkileri
Suyun Böbrekler Üzerindeki Etkisi
Reverse Osmosis Sistemler Zararlımı
Reverse Osmosis Su Arıtma
Su Yumuşatma Cihazları Nasıl Çalışır
Ultraviyole Işınları ve Su Dezenfeksiyonu
Kireçli su ile mücadele
Nano Filtrasyon Sistemleri
Multimedya Filtrasyon
Dealkalizasyon Su
Su Arıtma Cihazı Faydaları
Kimyasasallar ve Su Kirliligi
3T Su Arıtma, Goodtech su arıtma, Hayzek Su Arıtma, Water Fountain su arıtma
Su İle Bulaşan Hastalıklar
Ters Osmoz Çalışma Prensibi
Su dezenfeksiyon yöntemleri
Neden Su Arıtma

Multimedya Filtrasyon

 
Multimedya Filtrasyonu

Kumlu veya diğer gevşek basınclı basınçlı kaplar endüstriyel filtrasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. "Geri yıkama" olarak adlandırılan temizleme döngüsü sırasında, filtre ortamını gevşetmek ve ters yıkama akışında çıkan sıkışmış kirleri serbest bırakmak için yatak kaldırılır (veya "akışkanlaştırılır"). Geri yıkama çevriminden sonra, filtre servise dönmeden önce yatağın yerleşmesine izin verilir (normal akış). Filtreleme ortamının yeterince yeniden tabakalandırıldığından ve herhangi bir gevşek kirin alttan boşaltma / toplayıcılardan çıkarıldığından emin olmak için çöktürmeyi takiben bir "filtre-atık" döngüsü kullanılır.


Multimedya filtrasyon , filtreleme ortamı olarak tipik olarak sadece bir derece kum kullanan "kum filtresi" yerine üç veya daha fazla farklı ortam kullanan bir basınç filtre kabına ilişkindir. Tek bir medya filtresinde, "yerleşim" döngüsü sırasında, en ince veya en küçük medya parçacıkları ortam yatağının üzerinde kalırken, daha büyük ve daha ağır parçacıklar, filtredeki kütleleri ile orantılı olarak tabakalaştırılır. Bu, hemen hemen tüm filtrelenebilir parçacıkların filtre tabakasının en üstünde veya filtre ortamı parçacıkları arasında en az boşluğa sahip olduğu üstten 1-2 inç arasında sıkıştığından ortam derinliğinin çok sınırlı bir şekilde kullanılmasına neden olur. Filtrenin çalışma süreleri, filtrenin "kör" olmasından çok önce çok kısadır veya akışın ciddi şekilde engellenmesini veya durdurulmasını önlemek için ters yıkamalı olması gereken çok yüksek basınç geliştirir.


Çoklu ortam su filtreleri , multimedya filtrasyonu için tipik olarak üç katmanlı ortam kullanır: antrasit, kum ve granat. Bu ortamlar sıklıkla yoğunluklarındaki belirgin farklar nedeniyle çoklu ortam filtrelerinde kullanılmak üzere seçilir. Antrasit, birim hacim başına en hafif filtreleme ortamını, onu kum ve ardından granat izliyor.

Farklı kütleli ortamları kullanmanın ardında yatan düşünce, ters yıkama sırasında ara parçacıklı medyum (kum) ortada yerleşecek ve en ağır partiküllü (antrasit) en hafif ortamın filtrenin üst kısmında tabaka halinde tabakalaşacağı ve en ağır ortamın En küçük parçacıklarla (granat) dibe çöker.

Filtreleme yatağının bu şekilde katlanması, en büyük kirleticilerin filtrenin birinci katmanında sıkışmasını ve daha küçük katmanların alt katmanlara daha da uzatılmasını sağlar. Kirleticileri bu şekilde yakalamak, daha verimli bulanıklık giderme ve ters yıkama çevrimleri arasında daha uzun çalışma süreleri sağlar. Basit bir kum filtresinin, parçacıkları 10-25 mikrona kadar düşürebilen çoklu ortam filtresine kıyasla, 25-50 mikrona kadar parçacıkları ortadan kaldırması beklenebilir.

Yüksek basınç diferansiyelinde çalışmak, parçacıkları öyle derin bir şekilde medya yatağına sürüklemektedir ki bu geri yıkama sisteminin hepsini çıkaramamaktadır. Zamanla filtrenin derinliğindeki kirin birikmesi, filtrenin kısa sürmesine ve yüksek diferansiyel basınçlara neden olur. Filtre ters yıkamasında, ortam yatağındaki yıpranmış kirin gevşemesine yardımcı olmak için hava kazımı yapılabilir. Bu adım dahil edildiğinde, filtre kabının dışına atılacak su için bir "boşaltma" periyodu ile ters yıkama döngüsünden önce gelir.

Topaklayıcılar / pıhtılaşma maddeleri, küçük kir parçacıklarının filtre tarafından çıkarılmaya yetecek kadar büyük partiküller oluşturmak üzere bir araya gelmesini sağlamak için filtrenin akış yönünde kullanılabilir. Bu işleme "aglomerasyon" denir ve uygun kimyasal dozaj, yeterli karıştırma ve yeterli temas süresi ile filtrenin ortalama çapında 10 mikrondan küçük partikülleri çıkarmasını sağlar.


KONVANSİYONEL KUM FİLTRELERİ ÜZERİNDE ÇOKLU ORTAM FİLTRASYONUNUN FAYDALARI

Geleneksel kum filtrelerinin aksine, çoklu ortam su filtreleri , gözenekliliğin azaltılmasıyla sipariş edilen üç filtrasyon ortamından oluşur. Çok katmanlı tasarımlarından dolayı, çoklu ortam su filtreleri, ters yıkama gerekmeden önce geleneksel kum filtrelerine kıyasla çok daha fazla partikül yakalayabilir ve muhafaza edebilir.

Filtre yatağının tüm derinliği boyunca tortu ve partiküllerin tutulması, çoklu ortam su filtrelerinin geleneksel kum filtrelerinden daha uzun süre çalışmasına olanak tanır. Multimedya filtrasyon işlemi geleneksel kum filtrasyonundan daha hızlı akış hızlarında yüksek kaliteli, filtrelenmiş su üretir.

 

 
 KMC ARITMA SİSTEMLERİ, SU ARITMA  CİHAZLARI VE EKİPMANLARI ALANINDA FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR


 FAALİYET ALANIMIZ

REVERSE OZMOS SU ARITMA SİSTEMLERİ 

EVSEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

BİNA TİPİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

İŞ YERİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

KUYU SUYU ARITMA SİSTEMLERİ

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

ULTRAVİOLE SU ARITMA SİSTEMLERİ

SU DEZENFEKTE SİSTEMLERİ

SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

SU ARITMA YEDEK PARÇALARI

SU ANALİZ CİHAZLARI 

SU ARITMA FİLTRELERİ

 
 
KMC Su Arıtma Sistemleri KMC ARITMA SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Nenehatun Cad. 9/16 Çankaya, Ankara T: +90 (312) 436 40 47 F: +90 (312) - info@kmcsuaritmasistemleri.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara kopyalanamaz. © 2013
Facebook
Web Tasarım