Ana Sayfa Bilgiler İletişim0533 747 32 86

3T Su Arıtma, Goodtech su arıtma, Hayzek Su Arıtma, Water Fountain su arıtma

       
  

 

 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız.

Modern hayatın gerekliliklerinden biri olan hızlı ve teknolojik yaşamın sonucu olarak oldukça kalabalık şehirlerde yaşamaya mecbur olan insanoğlunun cinsiyeti, yaşı, ırkı, eğitimi ve maddi durumu ne olursa olsun sağlıklı kalabilmek için iki temel ortak noktası vardır. Bunlardan biri Hava iken diğeri de su dur. Hızla artan nüfus ve buna bağlı olarak ta  çevresel etmenlerle zaten kıt olan su kaynakları tükeniyor hemde kirleniyor. Bu yüzden sahip olduğumuz suyun değerini iyi bilmeli ve onu dikkatli bir şekilde kullanmalıyız. Suyun doğal kaynaklardan çeşmeye gelinceye kadar yüzeyde bulunan mikrop, parazit, tarım ilaçları, sanayi artıkları ve ağır metallerle birlikte daha birçok kirleticilerle beraber barajlara taşınır. Buralarda toplanan sular bölge belediyeleri birimlerince filtrelenerek dezenfekte işlemine tabi tutulur ve klorlanır. Klorlanan sular onbinlerce kilometre şebeke agını dolaşır ve şebeke suyu olarak musluklarımızdan bizlere ulaşır. Tüm bu işlemlerden sonra suyun lezzeti de kokusu da değişir. Sadece bu sebepten bile hayatımızı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmemiz için arıtma sistemi gerekmektedir. 

Sağlıklı Suyun Özellikleri

İçimi yumuşak, rahat absorbe edilebilen rengi kokusu ve tadı olmayan, içerisinde sağlığa zarar verecek mikroorganizmaları ve ağır metal eriyikleri barındırmayan su hem kaliteli hem de iyi sudur. Şebekeden gelen ve musluklarımızdan bize ulaşan sular dünya sağlık örgütünün önerisine göre sağlıklı olmak zorundadır. Bu yüzden şebeke sularını kullanmadan korkmamıza gerek yoktur. Sadece doğal kaynak suları gibi zengin mineralli bir su değildir. Suyun mineralli olmasının dışında birde pH 7,2-8,5 değerleri arasında bulunmasına özen gösterirsek sağlıklı su tüketmiş oluruz.

  

Su Neden Önemli? İçmek için 16 Neden

1. Tükürük oluşturmaya yardımcı olur

Su, tükürüğün ana bileşenidir. Tükürük ayrıca az miktarda elektrolit, mukus ve enzimler içerir. Katı yiyecekleri parçalamak ve ağzınızı sağlıklı tutmak için çok önemlidir.

Vücudunuz genellikle düzenli sıvı alımı ile yeterli tükürük üretir. Bununla birlikte, tükürük üretiminiz yaş veya bazı ilaçlar veya tedaviler sonucunda düşebilir.

Ağzınız normalden daha kuru ise ve su alımınızı artırmak yardımcı olmazsa doktorunuza görünün.

2. Vücut ısınızı düzenler

Hidratlı kalmak, vücut ısınızı korumak için çok önemlidir . Vücudunuz, fiziksel aktivite sırasında ve sıcak ortamlarda ter yoluyla su kaybeder.

Teriniz vücudunuzu serin tutar, ancak kaybettiğiniz suyu doldurmazsanız vücut ısınız artacaktır. Çünkü vücudunuz susuz kaldığında elektrolitleri ve plazmayı kaybeder.

Normalden daha fazla terliyorsanız , su kaybını önlemek için bol su içtiğinizden emin olun .

3. Dokularınızı, omuriliğinizi ve eklemlerinizi korur

Su tüketimi, eklemlerinizi, omuriliğinizi ve dokularınızı yağlamanıza ve desteklemenize yardımcı olur.

Bu, fiziksel aktivitenin tadını çıkarmanıza ve artrit gibi durumların neden olduğu rahatsızlıkları azaltmanıza yardımcı olacaktır .

4. Terleme, idrara çıkma ve dışkılama yoluyla atığın atılmasına yardımcı olur

Vücudunuz terlemek, işemek ve bağırsak hareketlerini yapmak için su kullanır.

Ter, egzersiz yaparken veya ılık sıcaklıklarda vücut ısısını düzenler. Kayıp sıvıyı terden doldurmak için suya ihtiyacınız vardır.

Sisteminizde sağlıklı dışkıya sahip olmak ve kabızlığı önlemek için de yeterli suya ihtiyacınız vardır.

Böbrekleriniz, atıkları idrara çıkma yoluyla filtrelemek için de önemlidir. Yeterli su alımı böbreklerinizin daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve böbrek taşlarının önlenmesine yardımcı olur.

5. Fiziksel performansı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur

Fiziksel aktivite sırasında bol su içmek esastır. Sporcular terleyebilirYüzde 6 ila 10 Güvenilir Kaynak Fiziksel aktivite sırasında vücut ağırlığının.

Hidrasyon ayrıca gücünüzü, gücünüzü ve dayanıklılığınızı etkiler.

Dayanıklılık antrenmanlarına veya basketbol gibi yüksek yoğunluklu sporlara katılıyorsanız dehidratasyonun etkilerine daha duyarlı olabilirsiniz.

Egzersizin yeterli su olmadan sıcaklıktaki olumsuz etkileri, kan basıncının düşmesi ve hipertermi gibi ciddi tıbbi durumları içerebilir .

 Aşırı dehidrasyon nöbetlere ve hatta ölüme neden olabilir.

6. Kabızlığın önlenmesine yardımcı olur

Lif yemek kabızlığı önlemenin tek yolu değildir . Aynı zamanda, su alımınızı korumak için de önemlidir;

Yeterince su, magnezyum ve lif tüketmezseniz, kabızlık yaşama olasılığınız daha yüksek olabilir.

Kabız olmuşsanız, içmeyi gazlı su Güvenilir Kaynak sade su yanı sıra belirtilerinizi hafifletmeye yardımcı olabilir.

7. Sindirime yardımcı olur

Bazılarının inandığının aksine, uzmanlar yemekten önce, sırasında ve sonrasında içme suyunu vücudunuzun daha kolay yediğiniz yiyecekleri parçalamasına yardımcı olur. Bu, yiyecekleri daha etkin bir şekilde sindirmenize ve öğünlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Araştırmalar Güvenilir Kaynak gösteriyor Vücut, daha katı veya daha fazla sıvı olsun, yiyecek ve mide içeriğinin tutarlılığındaki değişikliklere adapte olur.

8. Besin emilimine yardımcı olur

Besinlerin bozulmasına yardımcı olmasının yanı sıra, su ayrıca vitaminleri, mineralleri ve diğer besin maddelerini yemeğinizden çözmenize yardımcı olur. Daha sonra bu vitamin bileşenlerini kullanım için vücudunuzun geri kalanına verir.

9. Kilo vermenize yardımcı olur

Çalışmalar her iki aşırı kiloda vücut yağını ve kilo kaybını içme suyuyla ilişkilendirdi Kızlar Güvenilir Kaynakve kadınlar . Diyet ve egzersiz yaparken daha fazla su içmek sadece fazla kilo vermenize yardımcı olabilir.

10. Kan oksijen dolaşımını artırır

Su tüm vücudunuza yararlı besin maddeleri ve oksijen taşır. Günlük su alımınıza ulaşmak dolaşımınızı artıracak ve genel sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

11. Hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur

Yeterli su içmek, önlemeye yardımcı olabilir bazı tıbbi durumlar Güvenilir Kaynak. Bunlar şunları içerir:

kabızlık

böbrek taşı

egzersize bağlı astım

idrar yolu enfeksiyonu

hipertansiyon

Su ayrıca, yiyeceklerden önemli vitaminleri, mineralleri ve besinleri emmenize yardımcı olur ve bu da sağlıklı kalma şansınızı artırır.

12. Enerjiyi arttırmaya yardımcı olur

İçme suyu metabolizmanızı aktive edebilir. Metabolizmanın artması, enerji seviyesi üzerinde olumlu bir etkiye neden olmuştur.

Bir çalışma, 500 mililitre su içmenin hem erkek hem de kadınlarda metabolik oranı yüzde 30 artırdığını buldu . Bu etkiler bir saatten fazla sürdü.

13. Bilişsel işleve yardımcı olur

Doğru hidrasyon, uç bilişsel formda kalmanın anahtarıdır. Araştırma Güvenilir Kaynak Yeterli su içilmemesinin odağınızı, uyanıklığınızı ve kısa süreli hafızanızı olumsuz yönde etkileyebileceğini belirtir.

14. Bu ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olur

Yeterince su almamak ruh halinizi de etkileyebilir. Dehidrasyon, endişe yanında yorgunluk ve kafa karışıklığına neden olabilir.

15. Cildi parlak tutmaya yardımcı olur

Yeterli su alımı cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur ve kollajen üretimini teşvik eder. Ancak, tek başına su alımı yaşlanmanın etkilerini azaltmak için yeterli değildir. Bu işlem aynı zamanda genlerinize ve genel güneş korumasına bağlıdır.

16. Genel su kaybını önler

Dehidrasyon vücudunuzun yeterli suya sahip olmamasından kaynaklanır. Su, bir çok bedensel fonksiyon için zorunlu olduğundan, dehidrasyon çok tehlikeli olabilir.

Şiddetli dehidrasyon aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda ciddi komplikasyonlara neden olabilir:

beyninde şişlik

böbrek yetmezliği

nöbetler

Susuz kalmamak için ter, idrar ve bağırsak hareketlerinde kaybedilen şeyleri telafi etmek için yeterince su içtiğinizden emin olun.

 

Ne kadar içmelisin?

Her gün içtiğiniz su miktarına dikkat etmek optimum sağlık için önemlidir. Çoğu insan susadığı zaman içki içer ve günlük su alımını düzenler.

Göre Ulusal Bilimler Akademileri, Mühendislik ve Tıp , genel su alımı buluştuğu çoğu insanın ihtiyaçları olduğunu (bütün içecek ve yiyeceklerden): 

erkekler için her gün yaklaşık 15.5 bardak su (125 ons)

kadınlar için günlük yaklaşık 11.5 bardak (91 ons)

İnsanlar günlük su alımlarının yüzde 20'sini yiyeceklerden alıyorlar. Gerisi, içme suyuna ve su bazlı içeceklere bağlıdır. Bu nedenle, ideal olarak erkekler, içeceklerden yaklaşık 100 ons (3.0 litre) su, kadınlardan ise içeceklerden yaklaşık 73 ons (2.12 litre) tüketecektir.

Susuz kalmamak için daha sıcak bir bölgede egzersiz yapıyorsanız veya yaşıyorsanız, su alımınızı arttırmanız gerekecektir.

Nemlendirmeyi değerlendirmenin diğer yolları, susuzluğunuzu ve idrarınızın rengini içerir. Susamış hissetmek vücudunuzun yeterli hidrasyon almadığını gösterir. Koyu veya renkli idrar dehidrasyonu gösterir. Soluk veya renkli olmayan idrar tipik olarak uygun hidrasyonu gösterir. 


Anahtar kelimeler : Kmc su arıtma sistemleri,  Evsel su arıtma cihazları, Endüstriyel su arıtma cihazları, Su yumuşatma cihazları, Tandem su yumuşatma cihazı, Kabinetli su yumuşatma cihazları, Reverse Osmoz su arıtma cihazları, Ultraviyole su arıtma cihazı, Ultra viyole su arıtma cihazları, Su arıtma filtreleri, Su arıtma tankları, Su arıtma Musluğu, Su arıtma anahtarı, Membran filtre, Karbon Filtre, Blok karbon filtre, Kokonat Filtre, Mineral filtre, Su arıtma yedek parçaları, su arıtma servisi ankara, Su arıtma tamiri ankara, Su arıtma bakım ankara, Su arıtma servisi ankara. su arıtma yedek parçaları, su arıtma fiyatı ankara, su arıtma fiyatları ankara, pompalı su arıtma cihazı, pompasız su arıtma cihazı, evsel su arıtma cihazları, rever ozmoz su arıtma, reverse osmosis su arıtma, 5 f

KMC Su Arıtma Sistemleri KMC ARITMA SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Nenehatun Cad. 9/16 Çankaya, Ankara T: +90 (312) 436 40 47 F: +90 (312) - info@kmcsuaritmasistemleri.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara kopyalanamaz. © 2013
Facebook
Web Tasarım